Czerwona kapsułka

Czerwona Kapsułka - Algi H.P. z naturalną astaksantyną

Astaksantyna – podstawowe informacje

Astaksantyna z Alg H.P. to karotenoid ksantofilowy składający się z prekursorów węgla i rozpuszczający się w tłuszczach.

Znajduje się głównie w czerwonych organizmach wodnych (krewetki, kryl, plankton) ale jej największe stężenie posiadają właśnie algi Hematococcus Pluvialis.

To hiperantyoksydant chroniący nasze DNA 6000 razy silniej niż witamina C, 800 razy silniej niż koenzym Q10 i 550 razy silniej niż wit. E (alfa – tokeferol). 

Spożywanie alg Hematococcus Pluvialis zawierających astaksantynę zapobiega występowaniu różnego rodzaju zaburzeń oraz chorób u ludzi i zwierząt.

Hematococcus Pluvialis z astaksantyną, a wolne rodniki

Algi Hematococcus Pluvialis to przede wszystkim hiperantyoksydanty i posiadają wiele cennych właściwości. Podstawową ich cechą jest ochrona przed wolnymi rodnikami. Wolne rodniki to cząsteczki niesparowanych elektronów powstałych w wyniku procesów komórkowych, które mogą zachodzić na skutek palenia papierosów, nadmiernego kontaktu ze szkodliwymi czynnikami ze środowiska, przyjmowania wysoko przetworzonych pokarmów czy promieniowania jonizującego. Wolne rodniki  mają negatywny, mutujący wpływ na tkanki organizmów żywych, a poza tym przyspieszają procesy starzenia, dlatego muszą być z nich usuwane. Za wiązanie wolnych rodników i ochronę komórek przed degeneracją odpowiadają właśnie hiperantyoksydanty określane zazwyczaj jako antyoksydanty. Regularne przyjmowanie preparatów z Alg H.P. z naturalną Astaksantyną, widocznie poprawia stan zdrowia łagodząc i wycofując objawy nawet ciężkich chorób oraz najszybciej widoczną kondycję skóry i paznokci.

Prozdrowotne zastosowanie astaksantyny z alg Hematococcus Pluvialis

Występująca w czerwonych algach astaksantyna dzięki swoim właściwościom jest powszechnie wykorzystywana w profilaktyce zdrowotnej i zdrowotnej. Pozytywnie wpływa i chroni układ krążenia, mózg, oczy oraz skórę, na poziomie komórkowym. Profilaktyka raka (wczesne wykrywanie komórek nowotworowych i ich usuwanie);

Ponad 50 badań klinicznych i eksperymentalnych pokazuje, że astaksantyna jest ważna dla profilaktyki i wycofywania skutków mutacji nowotworowych; układu sercowo-naczyniowego, zdrowia oczu – ochrona przed zwyrodnieniem plamki żółtej, zdrowia mózgu – ochrona przed udarem i chorobami degeneracyjnymi, związanej ze sportem aktywnością, zdrowia skóry – poprawia elastyczności skóry i redukuje zmarszczki; cukrzycy i zespołu metabolicznego (badania wykazały, że suplementacja astaksantyny obniża poziom glukozy w osoczu), zapobieganie rozwojowi choroby wrzodowej (dzięki ochronie błony śluzowej żołądka); przeciwdziałania miażdżycy i wielu innych jednostek chorobowych.

Top